Praktyczne porady SEO w pigułce

Google Page Speed Insights

Czas ładowania strony

Wrzuć wyższy bieg

Jednym z coraz bardziej istotnych czynników mających wpływ na pozycjonowanie stron staje się szybkość ich ładowania. Dzięki narzędziu Google Page Speed Insights sprawdzisz zarówno szybkość strony dla komputerów jak i urządzeń mobilnych. Wynik ukazywany jest w postaci liczby w skali 0-100. Google prócz postaci liczbowej określa wynik 3 kolorami (zielony – bardzo dobry, pomarańczowy – jest parę rzeczy do poprawy, czerwony – wynik wymaga poprawy).

Najbardziej istotnym elementem składającym się na wynik są przestrzegane reguły mające na celu poprawić szybkość ładowania strony. W wyniku badania pojawia nie tylko wynik, ale również konkretne wskazówki, co właściciel strony powinien poprawić. Najczęściej występującymi błędami jest brak kompresji grafiki na stronie oraz wyłączona kompresja plików po stronie serwera.

Poprawienie czasu ładowania strony nie tylko wpływa na pozycjonowanie, ale również na odbiór witryny przez użytkownika – zbyt długo ładująca się treść zniechęci go do pozostania na stronie. Sprawdź już teraz wynik Twojej strony i przejdź do narzędzia Google Page Speed Insights.