Praktyczne porady SEO w pigułce

Majestic SEO

Majestic SEO

Zbadaj potencjał strony

Program Majestic SEO jest jednym z najpopularniejszym narzędzi wykorzystywanych w pozycjonowaniu stron. Jest narzędziem bardzo podobnym do Ahrefs i jego głównym przeznaczeniem jest analiza linków przychodzących. Bardzo przydatną opcją jest również porównanie linków na tle konkurencji.

Dzięki łatwości w obsłudze program jest lubiany przez coraz większą liczbę osób, spisuje się zarówno dla początkujących jak zaawansowanych pozycjonerów. Dodatkową zaletą programu jest również sprawdzenie historycznego profilu linkowego domeny, pozwalając w ten sposób na ocenę wcześniejszych działań firm pozycjonerskich oraz jaki wpływ miało pozycjonowanie na widoczność strony.

Citation Flow oraz Trust Flow

Narzędzie wprowadza do obiegu popularne w środowisku czynniki Citation Flow oraz Trust Flow. Oceniają one jakość oraz liczbę linków prowadzących do strony. Przyjmuje się, że ich wartość powinna być wyrównana, w tym istotne są linki o wysokim współczynniku zaufania, czyli Trust Flow. Oczywiście im większe współczynniki tym wynik dla witryny jest lepszy, pomagając wydajnie w procesie pozycjonowania strony.