Praktyczne porady SEO w pigułce

SemStorm

SemStorm - analityka internetowa

Sledź konkurencję

SemStorm jest kompleksowym narzędziem nie tylko do monitorowania pozycjonowania strony, prowadzonej kampanii reklamowej, ale również popularności witryny w sieci oraz jej widoczności. Stanowi alternatywę dla raportów z prac firm pozycjonerskich i umożliwia właścicielowi kontrolę nad procesem promocji własnej strony internetowej.

Analityka internetowa wdrożona w narzędziu SemStorm skupia w swojej postaci wiele obszarów dotyczących działań marketingowych, jak pozycjonowanie strony. Oto najważniejsze z nich:

  1. Monitoring fraz – narzędzie umożliwia w cyklu dziennym monitorować pozycje najważniejszych wyrażeń kluczowych.
  2. Analiza słów kluczowych – SemStorm pokazuje na jakie wyrażenia kluczowe strona jest widoczna w top50 a nawet top100. W ten sposób można weryfikować postępy w promocji strony.
  3. Porównanie z konkurencją – narzędzie zezwala porównać potencjał strony oraz wyrażeń kluczowych nawet z 4 konkurentami.
  4. Content witryny – program udostępnia szereg pomniejszych narzędzi do analizy treści na stronie. Są to progoramy do analizy synonimów, wystąpień słów kluczowych treści czy generator tematów dla tworzenia contentu. Możliwy jest również kompleksowy audyt contentu. Sprawdzi się również w projektowaniu strony, budowa przyjaznej witryny pod SEO stanie się łatwiejsza.